FANDOM


Llista d'actors i actrius

A continuació es mostra un llistat dels actors i actrius que participen en el doblatge català de One Piece.

Estan classificats en quatre categories: personatges canònics, personatges no-canònics (només apareixen a l'anime i personatges de les pel·lícules One Piece Film: Gold i de One Piece: Estampida. Estan ordenats per defecte per ordre d'aparició a l'anime, tot i que es poden ordenar per ordre alfabètic amb un click (en la versió d'escriptori). A l'apartat "Notes" es detalla si hi ha altres actors o actrius que hagin posat veu al personatge a part de la veu habitual, amb el número de l'episodi o episodis entre parèntesi o l'arc en qüestió.


Personatges canònics Edita

Personatge Doblatge català Doblatge japonès Debut Notes
Narrador Marc Zanni;
Amadeu Aguado;
Norbert Íbero;
Albert Socías
Mahito Ōba 1
Gol D. Roger Amadeu Aguado (1);
Francesc Pujol (2)
Chikao Ōtsuka 1 1. Veu habitual
2. Arc de Marineford
Monkey D. Ruffy Carles Lladó;
Carmen Ambrós (petit)
Mayumi Tanaka 1 Carme Calvell (petit, 316)
Nami Elisabet Bargalló Akemi Okamura 1
Roronoa Zoro Marc Zanni;
Carme Calvell (petit)
Kazuya Nakai;
Megumi Urawa (petit)
1
Koby Roser Aldabó Mika Doi 1
Alvida Glòria González Matsuoka Yōko 1
Heppoko Amadeu Aguado Hiroshi Kamiya 1
Poppoko Jordi Pineda 1
Peppoko Oriol de Balle Nobuhiko Kazama 1
Helmeppo Àlex Messeguer (1);
Xavier Casan (2)
Kōichi Nagano 2 1. Arcs d'en Morgan i de després d'Enies Lobby
2. Diari d'en Koby-Meppo i arcs de Marineford i de després de la Guerra
Morgan Francesc Belda Banjō Ginga 2
Kuina Isabel Valls Machiko Toyoshima 2 Iris Lago (221)
Ririka Isabel Muntaner Yukari Hikida 2
Rika Isabel Valls Emi Uwagawa 2
Rokkaku Amadeu Aguado Akira Murakami 2
Ukkari Jaume Costa 2
Shanks Óscar Muñoz Shūichi Ikeda 3 Jordi Salas (147)
Ripper Amadeu Aguado Yoshiyuki Kouno 3
Cordafluixa Funan Bros Antoni Forteza Tetsu Inada,
Osamu Ryutani,
Naoki Imamura
4
Higuma Norbert Íbero Yukimasa Kishino 4 Amadeu Aguado (279)
Buggy Domènech Farell Shigeru Chiba 4
Benn Beckman Amadeu Aguado Aruno Tahara 4 Jordi Salas (151);
Iván Cánovas (488)
Lucky Roux Jordi Pineda Jin Domon 4 Oriol de Balle (151)
Makino Eva Lluch Makiko Ōmoto 4 Glòria Cano (324);
Mariona Bosch (504, 505)
Woop Slap Francesc Rocamora Shigeru Chiba 4 Norbert Íbero (324);
Joan Sanz (505)
Yasopp Jaume Costa Michitaka Kobayashi 4
Hocker Amadeu Aguado Yasuhiko Kawazu 6
Boodle Gal Soler Jōji Yanami 6
Chouchou Marc Zanni Chieko Aratashi 6
Mohji Albert Socías Shigenori Soya 6 Iván Cánovas (422, 424)
Richie Marc Zanni Tetsu Inada 6
Cabaji Toni Mora Endō Moriya 7 Pau López (422, 424)
Poro Francesc Rocamora 8
Silvers Rayleigh Gal Soler (1);
Paco Valls (2)
Keiichi Sonobe 8 1. Arc de l'Arxipèlag de Sabaody
2. Arc de després de la Guerra
3. Oriol de Balle (8, 408)
Usopp Miquel Bonet Kappei Yamaguchi 8
Kaya Iris Lago Mariko Kouda 9 Carla Torres (324)
Guàrdies de la Mansió Amadeu Aguado,
Marc Zanni
Yasuhiko Tokuyama,
Takehiko Watanabe
9
Jango Antoni Forteza Kazuki Yao 9
Pastisset Anna Orra Haruhi Terada 9
Ninjin Pilar Morales Noriko Yoshitake 9
Tamanegi Glòria Cano Makiko Ōmoto 9
Kuro Àlex Messeguer Kōichi Hashimoto 9
Nugire Yainu Oriol de Balle Masaya Onosaka 10
Merry Jordi Pineda Jin Domon 11
Buchi Jordi Pineda Yasuhiro Takato 13
Sham Aleix Estadella Masaya Onosaka 13
Going Merry Mariona Bosch Houko Kuwashima 17
Banchina Isabel Muntaner 17
Gaimon Joaquim Sota Toru Ohira 18
Cocox Marc Zanni Kentarou Tone 18
Koushirou Enric Isasi-Isasmendi Unshou Ishizuka 19 Amadeu Aguado (324)
Johnny Albert Roig Masaya Takatsuka 19
Yosaku Ramon Hernández Yasuhiko Tokuyama 20
Sanji Josep Maria Mas;
Iris Lago (petit)
Hiroaki Hirata;
Ikue Otani (petit)
20
Fullbody Xavier Serrano (1);
Francesc Pujol (2)
Hideo Ishikawa 20 1. Arc del Baratie
2. Arc de Marineford
Moodie Mariona Bosch Hiromi Nishikawa 20
Motzel Amadeu Aguado 20
Zeff Jaume Mallofré Kōji Yada 20
Gin Albert Socías Kenichi Ono 21
Carne Norbert Íbero Shinobu Satouchi 21
Patty Francesc Belda Tetsu Inada 21
Lines Pep Papell Shinobu Satouchi 21
Krieg Enric Serra Frediani Fumihiko Tachiki 21
Dracule Mihawk Eduard Elias Takeshi Aono 23
Ideaman Marc Zanni 25
Perla Xavier Casan Kawamoto Hiroyuki 25
Octy Oriol de Balle Toshiyuki Morikawa 31
Chabo Teresa Soler Rika Komatsu 31
Arlong Enric Arquimbau Jūrōta Kosugi 31
Chew Norbert Íbero Masaya Onosaka 31
Nojiko Aida de la Cruz Wakana Yamazaki 31 Carme Calvell (324)
Momoo Marc Zanni Takahiro Fujimoto 31
Rat Jaume Costa Tamotsu Nishiwaki 31
Kuroobi Domènech Farell Hisao Egawa 31
Genzo Francesc Alborch Kōzō Shioya 32 Toni Astigarraga (324)
Bell-mère Mariona Bosch Noriko Hidaka 32
Pisaro Norbert Íbero Hirofumi Tanaka 32 Marc Zanni (32, escena anterior)
Nako Amadeu Aguado Tomohisa Asō 32
Shioyaki Jaume Costa 33
Take Amadeu Aguado 34
Pudding Pudding Ignasi Abadal Tetsu Inada 34
Sam Marc Zanni 43
John Giant Amadeu Aguado (1);
Oriol de Balle (2);
Joan Sanz (3)
Hisao Egawa 45 1. Arc de Loguetown
2. Arc d'Enies Lobby
3. Arc de Marineford
Gyoru Oriol de Balle 45
Brannew Oriol de Balle Shinichi Yamada 45
Stainless Miquel Roldán (1);
Francesc Pujol (2)
Eiji Takemoto 45 1. Arc de Jaya
2. Arc de Marineford
Hanger Oriol de Balle 48
Mashikaku Jaume Costa Masaya Takatsuka 48
Smoker Mark Ullod (1);
Ricky Coello (2)
Mahito Ōba 48 1. Arc de Loguetown
2. Resta d'aparicions
Tashigi Carmen Ambrós Junko Noda 48 Carme Calvell (324)
Yu Carmen Ambrós 48
Gally Jordi Pineda Yasuhiko Kawazu 48
Packy Oriol de Balle 48
Koze Amadeu Aguado 48
Ipponume 49
Ipponmatsu Enric Isasi-Isasmendi Masato Hirano 49 Amadeu Aguado (313)
Minatomo 51
Sapi Amadeu Aguado Mahito Ōba 51
Monkey D. Dragon Oriol de Balle (1);
Amadeu Aguado (2);
Iván Cánovas (3)
Hidekatsu Shibata 52 1. Arc de Loguetown
2. Arc de després d'Enies Lobby
3. Arcs d'Impel Down i de després de la Guerra
Crocus Ignasi Abadal Goro Naya 62 Jaume Mallofré (379,381)
Mr. 9 Àlex Messeguer Yasuhiro Takato 62
Nefertari Vivi Eva Lluch Misa Watanabe 62 Pilar Morales (324);
Glòria Cano (512)
Raboon 62
Yorki Santi Lorenz Eiji Takemoto 63 Amadeu Aguado (63)
Igaram Norbert Íbero Keiichi Sonobe 64 Francesc Belda (407, 512)
Mr. Beans Elisabet Bargalló 64
Miss Catherina Pilar Morales 64
Miss Dilluns Mònica Padrós Makiko Ōmoto 64
Karoo Marc Zanni Hiroaki Hirata 65
Mr. 5 Eduard Itchart Masaya Takatsuka 65
Miss Valentine Pilar Morales Mami Kingetsu 65
Banchi 67
Nico Robin Montse Puga;
Ana Maria Camps (petita)
Yuriko Yamaguchi;
Anzu Nagai (petita)
67
Bogard Oriol de Balle Takaya Kuroda 68
Monkey D. Garp Albert Socías Hiroshi Naka 68 Fèlix Benito (68-69);
Amadeu Aguado (313-323, 395)
Mr. 3 Enric Isasi-Isasmendi Nobuyuki Hiyama 70
Louis Arnote Oriol de Balle Tomohisa Asō 70
Miss Setmana d'Or Ana Maria Camps Akiko Nakagawa 70
Dorry Enric Serra Frediani Daisuke Gōri 71
Brogy Jaume Mallofré Tetsu Inada 71
Crocodile Joan Massotkleiner Ryūzaburō Ōtomo 76 Jaume Mallofré (278)
Akumai Jaume Costa 78
Mr. 2 Bon Kure Joaquim Sota Kazuki Yao 78 Xadi Mateu (480)
Chess Jordi Pineda Yūsuke Numata 78
Yuki Elisabet Bargalló Akemi Satō 78
Mr. 11 Gal Soler Kenichi Ono 79
Kuromarimo Amadeu Aguado Kenji Nomura 79
Wapol Ferran Llavina Bin Shimada 79
Dolton Albert Roig Kenichi Ono 80 Iván Cánovas (324)
Negikuma Maria Noriko Yoshitake 80
Conills Lapahn Marc Zanni,
Oriol de Balle,
Elisabet Bargalló (cria)
80
Kureha Mayte Supervia Masako Nozawa 81 Anna Orra (324)
Robson Kenji Nomura 81
Tony Tony Chopper Neus Sendra Ikue Otani 81
Stool Jaume Costa 81
Tamachibi Anna Orra Noriko Yoshitake 81
Hiruluk Emili Freixas Shigeru Ushiyama 85 Joan Sanz (513)
Chaka Àlex Messeguer Kihachirō Uemura 91 Albert Socías (291)
Portgas D. Ace Aleix Estadella
Marc Gómez (petit)
Toshio Furukawa 91 Miquel Roldán (147, 381);
Roser Aldabó (petit, 465)
Pell Antoni Forteza Kenji Nojima 91 Jaume Costa (291)
Nefertari Cobra Amadeu Aguado Iemasa Kayumi 91 Paco Valls (512)
Thalassa Lucas Oriol de Balle Keiichi Sonobe 91
Puppu Kazunari Tanaka 92
Koza Xavier Serrano;
Vicky Martínez (petit)
Takeshi Kusao;
Naomi Shindou (petit)
93
Matsuge Marc Zanni Kappei Yamaguchi 93
Yoshimoto 94
Mr. Mellow Jaume Costa Masaya Takatsuka 95
Kebi 100
Agotogi Jaume Costa Takeshi Kusao 100
Aswa Teresa Soler 100
Toto Ignasi Abadal Masaaki Tsukada 100
Miss Bon Nadal Aurora García Mami Kingetsu 103
Mr. 4 Oriol de Balle Masaya Takatsuka 103
Mr. 1 Francesc Belda (1);
Ramon Canals (2)
Tetsu Inada 103 1. Arc d'Alabasta
2. Saga de la Gran Guerra
Lassoo Marc Zanni Masaya Takatsuka 103
Miss Primer de Gener Montserrat Roig Ako Mayama 103
Kappa Aida de la Cruz Junko Noda 105 Teresa Soler (127)
Erik 105
Farafra 105
Ultraking Oriol de Balle 106
Hyota Jaume Costa Takahiro Suzuki 120
Brahm Miquel Roldán Takurou Takasaki 120
Arrow Oriol de Balle Katsuya Fujiwara 120
Barrel Jordi Salas 120
Mr. 7 Albert Socías Keisuke 124
Miss Dia del Pare Roser Aldabó Tomoko Naka 124
Hina Teresa Soler (1);
Roser Aldabó (2)
Tomoko Naka 127 1. Arc d'Alabasta
2. Arc de Marineford
Ho Shūichi Ikeda 128
Shine Pep Bermúdez Hirofumi Tanaka 128
Terracotta Albert Socías Keiichi Sonobe 128
Maidy Masumi Kageyama 129
Potsun Oriol de Balle 130
Masira Eduard Doncos Aruno Tahara 144
Jesus Burgess Oriol de Balle Tetsu Inada 146
Bellamy Àlex Messeguer Wataru Takagi 146 Daniel Albiac (458)
Spector Jaume Costa 146
Sarquiss Daniel Albiac Yuji Ueda 146 Miquel Roldán (207)
Lily Pilar Morales Yuko Sumitomo 146 Neus Sendra (207)
Hewitt 146
Muret Pilar Morales Yuka Shioyama 146
Rivers Jordi Salas Masaya Takatsuka 146 Jaume Costa (207)
Eddy Oriol de Balle Hiroshi Kamiya 146
Ross Jordi Salas Osamu Ryūtani 146 Oriol de Balle (207)
Roshio Jaume Costa Eiji Takemoto 146
Doc Q Amadeu Aguado Naoya Uchida 146 Norbert Íbero (325);
Francesc Belda (513)
Stronger 146
Terry Francesc Alborch 146
Marshall D. Teach Jaume Mallofré (1);
Francesc Belda (2)
Akio Ohtsuka 146 1. Veu habitual
2. Arc d'Impel Down
Van Augur Jordi Pineda Masaya Takatsuka 146 Jaume Costa (153)
Shoujou Jaume Mallofré Isamu Tanonaka 147
Mont Blanc Cricket Amadeu Aguado Takashi Taniguchi 148
Jobo Jaume Costa 150
Jozu Oriol de Balle Takashi Nagasako 151
Edward Newgate Fèlix Benito Kinryu Arimoto 151 Oriol de Balle (151)
Gorosei Amadeu Aguado,
Oriol de Balle,
Jaume Costa,
Jordi Pineda,
Iván Cánovas,
Xavier Martín,
Francesc Belda,
Albert Socías
Keiichi Noda,
Kenichi Ogata,
Keiichi Sonobe,
Masato Hirano,
Yasunori Masutani
151 Tenen veus diferents en cada aparició.
Donquixot Doflamingo Jordi Pineda Hideyuki Tanaka 151 Eduard Itchart (207);
Amadeu Aguado (398)
Bartholomew Kuma Albert Roig (1);
Cesc Martínez (2)
Hideyuki Hori 151 1. Arc de Thriller Bark
2. Saga de la Gran Guerra
Mozambia Jordi Salas Hiroshi Kamiya 151
Càncer Albert Socías 151 Marc Zanni (151)
Laffitte Xavier Casan Taiki Matsuno 151 Jaume Costa (151)
Marco Miquel Roldán Masakazu Morita 151 Jaume Mallofré (151)
Sengoku Francesc Belda Takkou Ishimori 151 Jaume Mallofré (151, 398, 417)
Oriol de Balle (277-278)
Rockstar Amadeu Aguado Daisuke Gōri 151
Tsuru Roser Aldabó Minori Matsushima 151
Gan Fall Ignasi Abadal Jōji Yanami 153
Amazon Roser Huguet Keiko Yamamoto 153
Pierre Marc Zanni Kazuya Nakai 153
Wyper Jaume Mallofré;
Pep Papell (petit)
Masaki Aizawa;
Reiko Kiuchi (petit)
153
Conis Marta Ullod Rieko Takahashi 154
Pagaya Antoni Forteza Mahito Ōba 154
Su Akemi Okamura 154
Zabo Koji Haramaki 155
Holy Marc Zanni Osamu Ryutani 155
Fuza Marc Zanni Masaya Takatsuka 155
Gedatsu Oriol de Balle Masaya Takatsuka 155
Ohm Jordi Salas Eiji Takemoto 155
McKinley Ramon Hernández (1);
Francesc Belda (2)
Keiichi Sonobe 155 1. Episodis 155-158
2. Episodis 182-193
Shura Amadeu Aguado Shinichiro Ohta 155
Satori Jaume Costa Yasuhiro Takato 155
Aisa Roser Vilches Masami Suzuki 161
Kamakiri Norbert Íbero Keisuke 163
Genbo Amadeu Aguado Osamu Ryūtani 163
Braham Miquel Roldán Kenji Nomura 163
Laki Noemí Bayarrí Michie Tomizawa 163
Mayushika Jordi Pineda Masashi Hamano 166 Marc Zanni (166);
Jaume Mallofré (178)
Eneru Albert Roig Toshiyuki Morikawa 167
Yama Jordi Pineda Hidenari Ugaki 167
Isa Neus Sendra Rena Mizushiro 168
Nola Marc Zanni Masaya Takatsuka 168
Cap dels Shandians Amadeu Aguado 168
Gode Jaume Costa 169 Els altres dos consellers bilkans amb la seva aparença: Norbert Íbero i Oriol de Balle.
Hotori Miquel Roldán Yasuhiro Takato 171
Kotori Jaume Costa Yasuhiro Takato 171
Warashi Pep Papell Takayuki Sasada 176
Yotsubane Miquel Roldán 176
Moyle Jaume Mallofré 178
Mochi Mònica Padrós 180
Kashigami 187
Kalgara Ramon Hernández Hidekatsu Shibata 187
Herb Anna Orra 187
Pantri Jaume Mallofré 187
Mousse Txell Sota Yūko Minaguchi 187
Mont Blanc Norland Enric Isasi-Isasmendi Hōchū Ōtsuka 187
Seto Pep Papell;
Anna Orra (petit)
Masashi Hamano 187
Foxy Xavier de Llorens Bin Shimada 207
Hamburg Oriol de Balle Hirohiko Kakegawa 207
Portier Mònica Padrós Sara Nakayama 207
Shelly Yuriko Yamaguchi 207
Tonjit Fèlix Benito Naoki Tatsuta 207
Kibagaeru Jordi Salas Takashi Nagasako 208
Itomimizu Xavier Casan Keiichi Nanba 209
Capote Miquel Roldán Hiroshi Tsuchida 209
Chuchun Hiroaki Hirata 209
Monda Masaya Takatsuka 209
Big Pan Enric Serra Frediani Mahito Ōba 210
Pickles Eduard Doncos Osamu Ryūtani 210
Gina 215
Aokiji Xavier Martín Koyasu Takehito 225
Yokozuna Marc Zanni Masaya Takatsuka 228
Gonbe Elisabet Bargalló Akemi Okamura 229
Chimney Meritxell Ané Chiwa Saitō 229
Kokoro Aurora García Ako Mayama 229
Kaku Albert Roig (1);
Miquel Roldán (2)
Ryōtarō Okiayu 230 1. Episodis 230-289
2. Episodis 291-300
Kalifa Teresa Soler Naomi Shindou 230
Rob Lucci Norbert Íbero Tomokazu Seki 230
Hattori Norbert Íbero Tomokazu Seki 230
Iceburg Xavier Serrano;
David Brau (jove);
Iris Lago (petit)
Izō Oikawa;
Daisuke Kishio (petit)
230
Paulie Ramon Hernández (1);
Toni Astigarraga (2)
Takahiro Yoshimizu 230 1. Episodis 230-305
2. Episodis 306-324
Blueno Toni Moreno Seiji Sasaki 230
Peepley Lulu Amadeu Aguado Shinichiro Ohta 230
Mikazuki Jaume Mallofré Isshin Chiba 230 Amadeu Aguado (318)
Tyrannosaurus Masaya Takatsuka 230
Tilestone Enric Serra Frediani Tetsu Inada 230
Zambai Enric Arquimbau Kenta Miyake 230
Kiev Keiji Hirai 231
Ishigo Shitemanna Masaya Takatsuka 231
Kop 231
Schollzo 231
Tamagon Takahiro Fujimoto 231
Franky Antoni Forteza;
Àlex de Porrata (jove);
Roser Aldabó (petit)
Kazuki Yao;
Junko Noda (jove)
233
Corgi Jaume Mallofré Hisao Egawa 233
Mozu Carme Calvell Miki Fukui 233
Kiwi Mariona Bosch Yuka Shioyama 233
Kyukyu Ignasi Abadal Masaya Takatsuka 237
Happa Yamao Masaya Takatsuka 241
Klabautermann Teresa Soler 247
Jorge Osamu Saka 248
Tom José Antequera Yasuo Muramatsu 248 Jaume Mallofré (401)
Spandam Joaquim Sota Masaya Onosaka 249
Bushon Keiichi Sonobe 251
Stevie Jaume Costa Tomohisa Asō 251
Jerry Naomi Kusumi 253
Funkfreed Marc Zanni Kōhei Fukuhara 254
Gomorra Kenta Miyake 256
Sodoma Kōhei Fukuhara 256
Nero Jaume Villanueva Hidenobu Kiuchi 257
T Bone Domènech Farell Tomomichi Nishimura 257
Wanze Àlex Messeguer Yasuhiro Takato 257
Jabura Jaume Mallofré Masaya Takatsuka 264
Fukurou Aleix Estadella Kumiko Watanabe 264
Kumadori Eduard Doncos Hiroaki Yoshida 264
Kashii Iván Cánovas Kōhei Fukuhara 265
Oimo Jordi Pineda Hiroshi Okamoto 265
Bas (Baskerville) Jordi Salas Mahito Ōba 267
And (Baskerville) Ferran Llavina Keiichi Sonobe 267
Kerville (Baskerville) Jaume Costa Kōji Haramaki 267
Hocha Kozue Kamada 275
Jaguar D. Saulo Gal Soler Takeshi Kusao 275
Gram Keiji Hirai 275
Hack 275
Busshiri Takahiro Fujimoto 275
Clover Claudi García Koichi Kitamura 275
Oran Masaya Takatsuka 275
Nico Olvia Noemí Bayarrí Yuriko Yamaguchi 275
Mizuira 275
Spandine Luis Grau Masaya Onosaka 275
Rint Yukiko Hanioka 275
Roji Isabel Muntaner Noriko Uemura 275
Roche Mahito Ohba 275
Zadie Masaya Takatsuka 275
Laskey 276
Kanezenny Isabel Muntaner 278
Nigeratta Jaume Costa 278
Chesskippa Jaume Mallofré 278
Akainu Enric Arquimbau Fumihiko Tachiki 278 Jordi Pineda (278)
Doberman Albert Socías Eiji Takemoto 302 Amadeu Aguado (302)
Iván Cánovas (488)
Onigumo Ferran Llavina (1);
Oriol de Balle (2)
Takahiro Fujimoto 302 1. Arc d'Enies Lobby
2. Arcs d'Impel Down i Marineford
3. Jaume Costa (310)
Momonga Santi Lorenz Shinichiro Ohta 302
Strawberry Oriol de Balle (1);
Francesc Pujol (2)
Eiji Takemoto 302 1. Arc d'Enies Lobby
2. Arc de Marineford
Yamakaji Xadi Mateu Mahito Ōba 302
Glove Naoki Imamura 309
Shu Jaume Costa Ryouhei Nakao 309
Very Good Iván Cánovas Keiichiro Yamamoto 309
Hoichael Jaume Costa Mami Matsui 313
Michael Jordi Pineda Tomoko Naka 313 Miquel Roldán (318)
Attach Jaume Costa Yasunori Masutani 321
Terry Gilteo Iván Cánovas 324
Thatch Enric Hernández Mitsuaki Madono 325
Brook Xavier Casan Yūichi Nagashima (Chō) 337
Perona Glòria Cano Kumiko Nishihara 338
Hildon Jordi Pineda Taiki Matsuno 339
Absalom Amadeu Aguado Hiroaki Miura 339
Hogback Eduard Doncos Hiroshi Iwasaki 340
Buhichuck Norbert Íbero Keiji Hirai 340
Victoria Cindry Maria Romeu Houko Kuwashima (zombie);
Naomi Shindou (viva)
340
MocDonald Francesc Pujol Eiji Takemoto 341
Unigaro Oriol de Balle Hiroshi Okamoto 341
Rug Bear Oriol de Balle Eiji Takemoto 341
Ryuma Xavier Casan Yūichi Nagashima 342
Gecko Moria Francesc Belda Katsuhisa Hōki 343
Gyoro Miquel Roldán Kimiko Saitō 343
Bao Ana Maria Camps Yuuta Kasuya 343
Nin Jaume Costa Eiji Takemoto 343
Kumashi Ferran Carnicero Hiroshi Iwasaki 343
Spoil Jaume Costa Keiichi Sonobe 343
John Oriol de Balle Hiroshi Okamoto 344
Germans Risky (Zombis) Jordi Pineda,
Roser Aldabó
Yūsuke Numata,
Tamotsu Nishiwaki
344
Inuppe Josep Maria Mas Hiroaki Hirata 345
Lola (Zombi) Roser Aldabó Aya Hisakawa 345
Senyor Hipopòtam Oriol de Balle Eiji Takemoto 345
Jigoro Marc Zanni Kazuya Nakai 346
Tararan Iván Cánovas Kazunari Tanaka 346
Aranya-ratolins Jordi Pineda,
Marc Zanni
348
Ozu Carles Lladó Mayumi Tanaka 350
Lola Roser Aldabó Aya Hisakawa 370
Germans Risky Francesc Pujol,
Jordi Pineda
Yūsuke Numata,
Tamotsu Nishiwaki
370 Iván Cánovas (406, 407),
Miquel Roldán (406, 407)
Egana Norbert Íbero 375
Goo Amadeu Aguado 375
Asahija Miquel Roldán Keiji Hirai 375
Margarita Maria Romeu Houko Kuwashima 375
Mizuta Madaisuki Francesc Pujol 379
Metge dels Pirates Rumbar Jaume Mallofré 379
Camie Ana Maria Camps Haruna Ikezawa 385
Pappag Miquel Roldán Kōzō Shioya 385
Duval Domènech Farell Toshihiko Seki 386
Macro Norbert Íbero Takashi Nagasako 386
Gyaro Jaume Mallofré Yūsei Oda 387
Tansui Amadeu Aguado Yasuhiko Kawazu 387
Motobaro Eiji Takemoto 388
Jean Bart Norbert Íbero (1);
Oriol de Balle (2)
Yasunori Masutani 391 1. Arc de l'Arxipèlag de Sabaody
2. Arc de Marineford
Antonio Amadeu Aguado Yūsuke Numata 391
Devil Dias Francesc Pujol Masaya Takatsuka 391
Shalulia Carme Calvell Rumi Kasahara 391
Rosward Albert Socías Hirohiko Kakegawa 391
Jewelry Bonney Mariona Bosch Reiko Kiuchi 392
Capone Bege Amadeu Aguado Naoki Tatsuta 392 Iván Cánovas (490)
Basil Hawkins Enric Hernández (1);
Pau López (2)
Shigenori Soya 392 1. Episodis 392-399
2. Episodis 401-402
3. Joan Sanz (490)
Scratchmen Apoo Francesc Pujol (1);
Norbert Íbero (2)
Mitsuaki Madono 392 1. Episodis 392, 393, 474, 490, 513
2. Episodis 395-402
Eustass Kid Daniel Albiac Daisuke Namikawa 392
Trafalgar Law Àlex de Porrata Hiroshi Kamiya 392
Urouge Jaume Mallofré Taiten Kusunoki 392 Oriol de Balle (490, 511)
Killer Francesc Pujol (1); Roger Vidal (2) Kenji Hamada 392 1. 399
2. 511
X Drake Iván Cánovas Eiji Takemoto 392 Xadi Mateu (490)
Kairiken Francesc Pujol Keiji Hirai 392
Bepo Ferran Carnicero (1);
Iván Cánovas (2)
Yasuhiro Takato 392 1. Arc de l'Arxipèlag de Sabaody
2. Arcs de Marineford i de després de la Guerra
Penguin Jordi Pineda (1);
Francesc Pujol (2)
Keiji Hirai 392 1. Episodi 403
2. Episodi 490
Shachi Miquel Roldán (1) Takahiro Fujimoto 392 1. Episodi 490
Minoruba Takahiro Fujimoto 392
Shakuyaku Victòria Pagès Hiromi Tsuru 392
Charlos Toni Astigarraga Chafurin 393
Peterman Iván Cánovas Yasuhiro Takato 393
Marie Meritxell Ribera Rika Komatsu 393
Judy Enric Hernández Hiroshi Okamoto 393
Heat Francesc Pujol (1);
Miquel Roldán (2)
Keiji Hirai 394 1. Episodi 394
2. Episodi 511
Disco Francesc Alborch Yasunori Masutani 394
Marin Norbert Íbero 394
Stansen Jaume Mallofré Eiji Takemoto 394
Líder dels Coffee Monkeys Daniel Albiac 395
Pascia Ana Maria Camps 395
Lacuba Francesc Pujol Eiji Takemoto 395
Kizaru Francesc Pujol Unshou Ishizuka 398 Cesc Martínez (408)
Sicily 398
Faust 401
Sentomaru Jordi Pineda Kazue Ikura 401
PX-4 401
PX-1 403
Kikyo Mariona Bosch Yuriko Yamaguchi 408
Aphelandra Ana Maria Camps Akemi Okamura 408
Belladonna Marta Estrada Tomoko Naka 408
Nyon Isabel Muntaner Ako Mayama 408
Nerine Glòria Cano Aiko Hibi 408
Marguerite Roser Vilches Masumi Asano 408
Sweet Pea Rosa Guillén Kujira 408
Boa Sandersonia Meritxell Ribera Chiwa Saitō 409
Boa Marigold Kimiko Saitō 409
Boa Hancock Mar Nicolás;
Carmen Ambrós (petit)
Kotono Mitsuishi 409
Poppy Carmen Ambrós Hiromi Nishikawa 409
Pansy Mariona Bosch Chigusa Ikeda 409
Blue Fan Meritxell Ané Didi Duron 410
Cosmos Mariona Bosch Hiromi Nishikawa 410
Daisy Ana Maria Camps Chigusa Ikeda 410
Rindo Pilar Morales Satomi Satō 410
Ran Maria Romeu Umeka Shōji 410
Enishida Carmen Ambrós Ikue Otani 411
Jinbe Jordi Vila (1);
Mark Ullod (2)
Katsuhisa Hōki 416 1. Arc d'Impel Down
2. Arc de Marineford
Haredas Jordi Vila Rokurō Naya 418
Kitton Roser Aldabó Aiko Hibi 418
Avi d'en Kitton Ferran Llavina 418
Taroimo Marc Zanni Takahiro Fujimoto 418
Shanba Oriol de Balle 419
Elizabeth Jordi Pineda (verdadera);
Meritxell Ané (fantasia)
Yasuhiko Kawazu (verdadera);
Ai Maeda (fantasia)
419 Oriol de Balle (419)
Heracles Toni Astigarraga Rintarō Nishi 420
Comil Albert Socías Eiji Takemoto 421
Pekkori Joan Gibert Mahito Tsujimura 421
Stalker Iván Cánovas Masaya Takatsuka 421
Domino Maribel Pomar Naomi Shindou 422
Hannyabal Joan Gibert Tetsuo Gotō 422
Pankuta Dakeyan 422
Minotaure Kappei Yamaguchi 422
Jean Goen Iván Cánovas 423
An Zengaiina Oriol de Balle 425
Basilisc 425
Magellan Toni Astigarraga Mitsuaki Hoshino 425
Shiki Francesc Belda Naoto Takenaka 426
Doha Ittanka II 430
Esfinx Ramon Canals Yūichi Nagashima 430
Saldeath Joan Sanz Kazuya Nakai 431
Dobby Ibadonbo 432
Daigin Iván Cánovas Eiji Takemoto 432
Minokoala Keiji Hirai 432
Sadi Marta Ullod Yuka Koyama 432
Minorhinoceros Hiromu Miyazaki 433
Minozebra Takahiro Fujimoto 434
Sukoshiba Kanishitoru 437
Inazuma Cesc Martínez Kenji Hamada (home);
Umeka Shōji (dona)
438
Emporio Ivankov Enric Hernández Norio Imamura 438
Bellett Takashi Nagasako (home);
Akemi Kanda (dona)
439
Shiryu Iván Cánovas Takayuki Sugō 440 Joan Sanz (485-486)
Bunny Joe Takahiro Fujimoto 455
Sancrin Mahito Ōba 456
Lacroix Takahiro Yoshimizu 459
Reuder Kenji Akabane 459
Ronse Masaya Takatsuka 459
Portgas D. Rouge Carmen Ambrós Yūko Minaguchi 459
Elmy Maria Romeu Kimiko Saitō 460 Veu a l'episodi 472
Doma Iván Cánovas Kōji Haramaki 460 Veu a l'episodi 471
A O Marc Zanni Kōhei Fukuhara 460
Delacuaji Miquel Roldán Takahiro Fujimoto 460
Germans Decalvan Jordi Pineda,
Iván Cánovas
Eiji Takemoto,
Masaya Takatsuka
460
McGuy Enric Isasi-Isasmendi Yasunori Masutani 460
Ramba Xadi Mateu Kōhei Fukuhara 460
Squard Ramon Canals Seiji Sasaki 460
Vista Francesc Pujol Masaya Takatsuka 461
Kingdew Miquel Roldán Hiromu Miyazaki 461 Veu a l'episodi 482
Izo Miquel Roldán Yūsei Oda 461 Jordi Pineda (479, una escena)
Fossa Albert Socías (1);
Iván Cánovas (2)
Kōichi Nagano 461 1. Escenes esporàdiques
2. Episodis 484, 487
Haruta Rosa Guillén Junko Noda 461
Blenheim Iván Cánovas Nobuyuki Hiyama 461 Veu a l'episodi 482
Blamenco Keiji Hirai 461
Aggie 68 461
Atmos Francesc Pujol Kenji Hamada 461
Curiel Iván Cánovas (1);
Mark Ullod (2)
Kōhei Fukuhara 461 1. Episodis 471, 483, 484
2. Escenes esporàdiques
Namur Daisuke Matsubara 461
Speed Jiru Marc Zanni Yūsuke Numata 461
Rakuyo Oriol de Balle Takahiro Fujimoto 461 Veu a l'episodi 476
Saber 461
Islewan Francesc Pujol Takahiro Fujimoto 462
Bastille Tsuyoshi Koyama 462
Dàlmata Albert Socías Kōji Haramaki 462
Whitey Bay Carmen Ambrós (1);
Mar Nicolás (2);
Roser Aldabó (3)
Yuka Shioyama 462 1. Episodi 465
2. Episodi 468
3. Episodi 476
Zodia 462
Petit Ozu Jr. Ramon Canals Keiji Hirai 463
Hangan 465
Karma Joan Sanz Hiroshi Okamoto 467
Epoida Miquel Roldán Hiromu Miyazaki 467
Amadob Albert Socías Keiji Hirai 467
Blondie Jordi Pineda Kenji Akabane 468
Bizarre Marc Zanni Shunzō Miyasaka 468
Brew Takahiro Fujimoto 470
Brocca 470
Palms Joan Sanz Kōhei Fukuhara 470
Wallem 470
Kibin Shun Takagi 475
Curly Dadan Rosa Guillén Noriko Uemura 477 Mark Ullod (460)
Pavlik 477
Andre Keiji Hirai 479
Kinga 484
Catarina Devon Rosa Guillén Kimiko Saitō 484
Avalo Pizarro Iván Cánovas Kazunari Tanaka 484
Sanjuan Wolf Oriol de Balle (1);
Francesc Belda (2)
Kenichi Ono 484 1. Arc de Marineford
2. Arc de després de la Guerra
Vasco Shot Marc Zanni Naoki Tatsuta 484
Julius 489
Baggaley 489
Chadros Higelyges Kazunari Tanaka 490
Dogra Jaume Aguiló Kappei Yamaguchi 493
Magra Quim Roca Hiroaki Hirata 493
Bluejam Xadi Mateu Akihiko Ishizumi 494
Porchemy Ramon Canals Masashi Sugawara 494
Sabo Maribel Pomar Junko Takeuchi 494
Didit Maria Romeu Naomi Shindou 496
Outlook III Francesc Pujol Yūichi Nagashima 496
Sterry Chika Sakamoto 500
Ahho Zurako Kumiko Nishihara 501
Ahho Desunen IX Kazunari Tanaka 501
Jalmack Yasunori Masutani 502
Chicken 505
Karasu Takeshi Kusao 510
Kasa Ikuko Tatsu 511
Fishbonen Iván Cánovas Koji Haramaki 511
Haritsu Kendiyo 511
Kong Francesc Pujol Unshou Ishizuka 511
Scotch Enric Arquimbau Masaya Takatsuka 513
Gorilla Tetsu Inada 514

Personatges no-canònics Edita

Personatge Doblatge català Doblatge japonès Debut Notes
Ed (Loguetown) Amadeu Aguado Yasunori Masutani 48
Raoul Ferran Llavina Kōji Yada 48
Daddy Masterson Jaume Comas Tōru Furuya 50
Carol Ana Maria Camps Konami Yoshida 50
Carmen Montserrat Roig Asako Dodo 50
Jose Jordi Pineda Koji Haramaki 51
Leo (No-canònic) Àlex de Porrata Yasuhiro Takato 51
Apis Meritxell Ané Masami Suzuki 54
Eric Ramon Puig Ryūsei Nakao 54
Nelson Royale Jaume Mallofré Junpei Takiguchi 54
Hardy Amadeu Aguado Masaya Takatsuka 54
Bompen Fèlix Benito Naoki Tatsuta 55
Kamonegi Antoni Forteza Tomomichi Nishimura 93
Rasa Mariona Bosch Miki Nagasawa 97
Barbarossa Gal Soler Chō 97
Zaba Ramon Hernández Shinichiro Ohta 98
Camus Jaume Villanueva Takumi Yamazaki 99
Alcalde d'Ido Enric Isasi-Isasmendi 99
Escorpí Domènech Farell Jūrōta Kosugi 101
Chip Iris Lago Tomoko Kaneda 101
Dip Mònica Padrós Haruhi Terada 101
Arròs Ròs Xavier Casan Taiki Matsuno 132
Tajio Ana Maria Camps Satsuki Yukino 133
Kodama Roser Vilches Kumiko Nishihara 134
Odama Francesc Alborch Mahito Tsujimura 134
Harry Pep Papell Romi Park 135
Dick Enric Arquimbau Kiyoyuki Yanada 135
Billy (Bandit) Amadeu Aguado Yasunori Masutani 135
Moore Jaume Mallofré Ryōichi Tanaka 136
Minchey Norbert Íbero Takuma Suzuki 136
Zenny Ferran Llavina Osamu Saka 136
Rapanui Pasqua Amadeu Aguado;
Anna Orra (petit)
Keiichi Sonobe;
Yukiko Hirotsu (petit)
139
Isoka Isabel Muntaner;
Teresa Soler (petita)
Ryō Hirohashi 139
Henzo Gal Soler;
Iris Lago (petit)
Yuichi Nagashima;
Masumi Kageyama (petit)
139
Flip Oriol de Balle Hisao Egawa 139
Rake Albert Socías Tetsu Inada 139
Pukau Pep Papell (petit) Mika Matsuoka (petit) 139
Rongo Ana Maria Camps (petit) Kanako Tateno (petit) 139
Akibi David Brau Ryoko Shiraishi 139
Wetton Domènech Farell Jouji Nakata 140
Ian Jordi Pineda Masaya Takatsuka 140
Billy (Cuiner) Enric Hernández Takahiro Fujimoto 196
Tom (No-canònic) David Brau Hirofumi Tanaka 196
Shinpachi Àlex de Porrata Osamu Ryūtani 196
Mekao Francesc Alborch Keiichi Sonobe 196
Drake (No-canònic) Norbert Íbero Eiji Takemoto 196
Suboficial en Cap del G-8 Jaume Costa Tetsu Inada 196
Jonathan Albert Socías Nobuo Tanaka 196
Jessica Montserrat Roig Kazue Ikura 196
Germans Marley Amadeu Aguado,
Jordi Pineda
Seiji Sasaki,
Ken Narita
197
Kobato Isabel Muntaner Akiko Hiramatsu 198
Shepherd Joaquim Sota Keiichi Nanba 199
Jube Amadeu Aguado Hirohiko Kakegawa 213
Girarin Norbert Íbero Masaya Takatsuka 213
Mashikaku (No-canònic) Jordi Pineda 213
Chiqicheetah Amadeu Aguado Hiroshi Tsuchida 213
Rittonto David Brau Daisuke Sakaguchi 219
Dorimu Anna Orra Chinami Nishimura 220
Tatsu Marc Zanni Keiichi Sonobe 220
Mare d'en Dorimu Maria Romeu 224
Abi Ana Maria Camps Yumi Sudō 317
Aobire Marc Zanni Yasuhiro Takato 317
Pare de l'Abi Norbert Íbero 317
Mare de l'Abi Pilar Morales 317
Aunt Glòria González Ai Satō 318
Yuya Carme Calvell Ryō Hirohashi 318
Yoko (Water 7) Ana Maria Camps Kaori Nazuka 318
Sho Pilar Morales Aiko Hibi 318
Ayako Carmen Ambrós Akemi Kanda 318
Akihiro Roser Aldabó Tōko Aoyama 318
Banban Ferran Llavina Mahito Tsujimura 319
Jiro Carmen Ambrós Miyu Irino 326
Sutton Oriol de Balle Takahiro Fujimoto 326
Race Jordi Pineda Yūsuke Numata 326
Lago Francesc Pujol Eiji Takemoto 326
Troff Iván Cánovas Keiji Hirai 326
Stansen (No-canònic) Amadeu Aguado Hideo Ishikawa 326
Guyle Norbert Íbero Mahito Oba 326
Basil Miquel Roldán Hiroshi Okamoto 326
Puzzle Cesc Martínez Kishō Taniyama 326
Vigaro Francesc Pujol Hideyuki Hori 326
Accino Gal Soler Tomomichi Nishimura 326
Lil Carla Torres Katsue Miwa 326
Salchow Jaume Costa Katsuyuki Konishi 326
Campacino Iván Cánovas Taiki Matsuno 326
Brindo Oriol de Balle Kōichi Tōchika 326
Arbell Meritxell Ribera Yūko Nagashima 326
Hockera Miquel Roldán Takuma Suzuki 326
Minoru Kazeno Francesc Belda Minoru Suzuki 336
Shopan Carme Calvell Youko Shouno 336
Doran (No-canònic) Miquel Roldán Masami Kikuchi 382
Sayo Iris Lago Akemi Kanda 382
Rina Carla Torres Kokoro Kikuchi 382
Pare de la Sayo i la Rina Iván Cánovas 382
Mao Meritxell Ribera Mao Kobayashi 406
Soran Paula Ribó Kaori Nazuka 420
Yoko Meritxell Ané Mari Yaguchi 426
Fabre Ferran Llavina Yasuo Muramatsu 426
Corto Francesc Belda Hisao Egawa 426
Largo Roger Vidal Wataru Takagi 426
Mendo Iván Cánovas Takashi Nagasako 427
Mitsuboshi Ramon Canals Seiji Sasaki 427
Club de Fans Orenami Enric Hernández,
Carles Lladó,
Cesc Martínez
Takahiro Fujimoto,
Kenji Akabane,
Yūta Kasuya,
Hiroshi Okamoto
427
Luigia Carme Calvell Noriko Uemura 427
Ryudo Cesc Martínez Mahito Ōba 429
Olive Isabel Muntaner Yuka Shioyama 446
Caroline Cesc Martínez Hiroshi Iwasaki 454
Yukimura Albert Socías Yasunori Masutani 464
Naguri Joaquim Casado Minoru Inaba 498

One Piece Film: Gold Edita

Personatge Doblatge català Doblatge japonès Notes
Monkey D. Ruffy Carles Lladó Mayumi Tanaka
Roronoa Zoro Marc Zanni Kazuya Nakai
Nami Elisabet Bargalló Akemi Okamura
Usopp Miquel Bonet Kappei Yamaguchi
Sanji Josep Maria Mas Hiroaki Hirata
Tony Tony Chopper Neus Sendra Ikue Ōtani
Nico Robin Montse Puga Yuriko Yamaguchi
Franky Antoni Forteza Kazuki Yao
Brook Xavier Casan Chō
Gild Tesoro Ramon Canals Kazuhiro Yamaji
Takahiro Sakurai (jove)
Baccarat Marta Barbarà Nanao
Dice Kendo Kobayashi
Tanaka Joan Pera Gaku Hamada
Carina Elisa Beuter Hikari Mitsushima
Raise Max Domènech Farell Kin'ya Kitaōji
Akainu Fumihiko Tachiki
Rob Lucci Tomokazu Seki Canvi de veu
Spandam Iván Cánovas Masaya Onosaka Canvi de veu
Sabo Tōru Furuya
Koala Marta Moreno Satsuki Yukino
Kent Beef Jr. Arata Furuta
Pork Josh Grelle
Jimmy Myers Korokke
Long Long Wataru Takagi
Morkin Nadal
Narcie Nobuyuki Hiyama
Lepre Rena Takeda
Bit Ayaka Miyoshi
Kiruko Arisa Sato
Alba Nanase Nishino
Straight Yasuhiro Mamiya
Curve Ryō Narita
Rikka Núria Trifol Chika Sakamoto
Tempo Naoko Watanabe
Double Down Naoto Takenaka
Whitejack Keith Kubal
Camael Masakazu Mimura
Stella Gi Ryoko
Balong Kenji Nomura
Nypers Ken Uo

One Piece: Estampida Edita

Personatge Doblatge català Doblatge japonès Notes
Monkey D. Ruffy Carles Lladó Mayumi Tanaka
Roronoa Zoro Marc Zanni Kazuya Nakai
Nami Elisabet Bargalló Akemi Okamura
Usopp Miquel Bonet Kappei Yamaguchi
Sanji Josep Maria Mas Hiroaki Hirata
Tony Tony Chopper Neus Sendra Ikue Ōtani
Nico Robin Montse Puga Yuriko Yamaguchi
Franky Antoni Forteza Kazuki Yao
Brook Xavier Casan Chō
Douglas Bullet Francesc Belda Tsutomu Isobe
Buena Festa Santi Lorenz Yūsuke Santamaria
Donald Moderat Àlex Messeguer Ryota Yamasato
Trafalgar Law Àlex de Porrata (DVD)
Masumi Mutsuda (cinema)
Hiroshi Kamiya
Eustass Kid Daniel Albiac Daisuke Namikawa
Killer Iván Cánovas Kenji Hamada Canvi de veu
Jewelry Bonney Mònica Padrós Reiko Kiuchi Canvi de veu
Capone Bege Ángel del Río Naoki Tatsuta Canvi de veu
Basil Hawkins Roger Vidal Shigenori Sōya Canvi de veu
Scratchmen Apoo Eduard Itchart Mitsuaki Madono Canvi de veu
Urouge Enric Arquimbau Taiten Kusunoki Canvi de veu
X Drake Pep Ribas Eiji Takemoto Canvi de veu
Smoker Mark Ullod Mahito Ōba
Tashigi Carmen Ambrós Junko Noda
Buggy Domènech Farell Shigeru Chiba
Boa Hancock Mar Nicolás Kotono Mitsuishi
Dracule Mihawk Aleix Estadella Hirohiko Kakegawa Canvi de veu
Mr. 3 Enric Isasi-Isasmendi Nobuyuki Hiyama
Alvida Glòria González Yōko Matsuoka
Fujitora Jaume Mallofré Ikuya Sawaki
Kizaru Francesc Pujol Ryōtarō Okiayu
Akainu Iván Cánovas Fumihiko Tachiki Canvi de veu
Hina Teresa Soler Tomoko Naka
Jango Antoni Forteza Kazuki Yao
Koby Roser Aldabó Mika Doi
Helmeppo Xavier Casan Kōichi Nagano
Sentomaru David Jenner Kazue Ikura Canvi de veu
Brannew Eduard Itchart Shinichi Yamada
Monkey D. Garp Enric Arquimbau Hiroshi Naka Canvi de veu
Sengoku Jaume Mallofré Tōru Ōkawa
Sabo Jordi Nogueras Tōru Furuya
Rob Lucci Cesc Martínez Tomokazu Seki Canvi de veu
Marshall D. Teach Jaume Mallofré Akio Ōtsuka
Ann Núria Trifol Rino Sashihara
Crocodile Pep Ribas Ryūzaburō Ōtomo Canvi de veu
Bastille Jaume Mallofré Tsuyoshi Koyama
Foxy Aleix Estadella Bin Shimada Canvi de veu
Wapol Jordi Pineda Bin Shimada Canvi de veu
Bartolomeo Ramon Canals Showtaro Morikubo
Cavendish Cesc Martínez Akira Ishida
Perona Teresa Soler Kumiko Nishihara Canvi de veu
Morgans Joan Gibert Yasuyuki Kase
Maynard Francesc Pujol Hikaru Hanada
Momonga Santi Lorenz Shinichiro Ohta
Gol D. Roger Francesc Pujol Masane Tsukayama Canvi de veu

Referències Edita

  1. Fitxa a ElDoblatge de l'anime One Piece.

Navegació Edita

[v · e]
Doblatge català de One Piece
Articles principals: Doblatge català de One Piece  •  Llista d'actors i actrius de doblatge  •  One Piece als Països Catalans
Actrius de doblatge
Anime: Elisabet Bargalló  •  Neus Sendra  •  Montse Puga  •  Carmen Ambrós  •  Carme Calvell  •  Roser Aldabó  •  Glòria González  •  Isabel Valls  •  Isabel Muntaner  •  Eva Lluch  •  Iris Lago  •  Anna Orra  •  Pilar Morales  •  Glòria Cano  •  Mariona Bosch  •  Teresa Soler  •  Aida de la Cruz  •  Mònica Padrós  •  Ana Maria Camps  •  Mayte Supervia  •  Vicky Martínez  •  Aurora García  •  Montserrat Roig  •  Roser Huguet  •  Marta Ullod  •  Roser Vilches  •  Noemí Bayarrí  •  Txell Sota  •  Meritxell Ané  •  Maria Romeu  •  Victòria Pagès  •  Meritxell Ribera  •  Carla Torres  •  Marta Estrada  •  Rosa Guillén  •  Mar Nicolás  •  Maribel Pomar  •  Paula Ribó 
Pel·lícules: Marta Barbarà  •  Elisa Beuter  •  Marta Moreno  •  Núria Trifol
Actors de doblatge
Anime: Carles Lladó  •  Marc Zanni  •  Miquel Bonet  •  Josep Maria Mas  •  Antoni Forteza  •  Xavier Casan  •  Amadeu Aguado  •  Oriol de Balle  •  Jordi Pineda  •  Francesc Belda  •  Àlex Messeguer  •  Jaume Costa  •  Óscar Muñoz  •  Domènech Farell  •  Francesc Rocamora  •  Norbert Íbero  •  Gal Soler  •  Albert Socías  •  Toni Mora  •  Aleix Estadella  •  Joaquim Sota  •  Albert Roig  •  Ramon Hernández  •  Enric Isasi-Isasmendi  •  Jaume Mallofré  •  Pep Papell  •  Enric Serra Frediani  •  Eduard Elias  •  Enric Arquimbau  •  Francesc Alborch  •  Ignasi Abadal  •  Miquel Roldán  •  Mark Ullod  •  Eduard Itchart  •  Joan Massotkleiner  •  Ramon Canals  •  Ferran Llavina  •  Emili Freixas  •  Ricky Coello  •  Pep Bermúdez  •  Eduard Doncos  •  Jordi Salas  •  Daniel Albiac  •  Fèlix Benito  •  Xavier de Llorens  •  Xavier Martín  •  Toni Moreno  •  José Antequera  •  Àlex de Porrata  •  David Brau  •  Jaume Villanueva  •  Iván Cánovas  •  Claudi García  •  Luis Grau  •  Toni Astigarraga  •  Enric Hernández  •  Francesc Pujol  •  Ferran Carnicero  •  Cesc Martínez  •  Pau López  •  Roger Vidal  •  Santi Lorenz  •  Jordi Vila  •  Joan Gibert  •  Joan Sanz  •  Marc Gómez  •  Paco Valls  •  Jaume Aguiló  •  Quim Roca  •  Jaume Comas   •  Ramon Puig   •  Joaquim Casado 
Pel·lícules: Joan Pera  •  Masumi Mutsuda  •  Ángel del Río  •  Pep Ribas  •  David Jenner  •  Jordi Nogueras
Música
Anime: David González  •  Mar Roca  •  Txell Sota  •  Inés Moraleda
Altres: Carles Lladó  •  Miquel Bonet  •  Xavier Casan
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.